"Úžasné! 5-ti hvězdičková péče„ 

John, Canada

"Cool procedura! Vynikající kvalita piva!„

Oliver, Florida

"Jedna z mých nejšťastnějších hodinek! Odcházeli jsme ze Spa Beerlandu úplně uvolnění„

Charlie, London

"Po pivní lázni byla moje pokožka opravdu hebká„

Madeline, USA

"Skvělá zkušenost a bezva start do nového dne!„

Filip, Norway

"Něco naprosto neobyčejného, musím uznat, že moje pokožka byla po proceduře opravdu hladší„

Alice, Italy

Skrýt

Více informací

Historie Pivních Lázní

 

První lázně se začaly objevovat již ve staré Číně a Egyptě. Používaly horké prameny pro osobní hygienu i pro léčbu nemocí a zlepšení imunity. První pivní lázně jsou zaznamenány přibližně před dvěma tisíci lety.

Koupele v pivu, včetně jeho vnitřního užívání, se dávno praktikovaly v lidovém léčitelství – již naše babičky a prababičky na řadu nemocí doporučovaly pivovarské kvasnice – ty vznikají jako vedlejší produkt při výrobě piva a využívají se k léčebným účelům již od dob starověku.

Pivní Lázně Spa Beerland – jediný originál, již od roku 1981!

PRAHA (Prague) se stala významným centrem již na konci 9.století, kdy si ji zvolili za své sídlo Přemyslovci. Svého největšího rozmachu se jí dostává za vlády Karla IV., a Praha se stává poprvé hlavním městem římské říše. Jedinečný architektonický ráz města se středověkými věžičkami a nezaměnitelným mostem Karla IV. se zapsal koncem 20.století do světového kulturního dědictví Unesco.

U Zlaté Hrušky (At Golden Pear) Vítejte v rudolfínské Praze na přelomu 16. a 17. století. Praha byla tou dobou pravým labyrintem světa, kde se střetávaly kulturní, umělecké a vědecké špičky své doby, kde se neúnavně bádalo, objevovalo a tvořilo. Praha byla opravdovým centrem kulturní a vědecké Evropy. A to vše díky Rudolfu II. Habsburskému (18. července 1552, Vídeň – 20. ledna 1612, Praha), římskému císaři, uherskému, českému a chorvatskému králi a rakouskému arcivévodovi.

Jako nadšený milovník umění, mecenáš a podporovatel věd přispěl Rudolf II. ke kulturnímu rozkvětu českých zemí aintenzivním mezinárodním stykům v oblasti vědy a kultury. Na doporučení ředitele svých alchymistických dílen, učeného přírodovědce a svého osobního lékaře Tadeáše Hájka z Hájku, pozval Rudolf II. do Prahy také věhlasného dánského astronoma Tychona Brahe. Tycho Brahe měl na konci 16. století již dlouholeté působení u dánského krále jako významný astronom, jehož pozorování s přístroji vyrobenými dle vlastních návrhů byly tak přesné, že byly překonány až po objevení dalekohledu. Aby zužitkoval jeho genialitu, nechal Tychonovi dánský král Frederik II. postavit soukromé laboratoře a observatoře Uranienborg a Stjerneborg na ostrově Hven. Na králem darované ostrovní observatoři pracoval přes dvacet let. Za zásluhy byl vyznamenán nejvyšším dánským královským vyznamenáním, Řádem slona, s nímž bývá často portrétován. Ve svém sídle na ostrově Hven, které obklopovaly rozlehlé zahrady, pěstoval Tycho Brahe nejrůznější byliny, jejichž léčebné účinky tento všestranně nadaný vědec detailně zkoumal.

Po svém příjezdu do Prahy pobýval Tycho Brahe v domě U Zlatého noha- tedy v objektu sousedícím s domem U Zlaté hrušky. Po svém příjezdu do Prahy byl Tycho Brahe v čilém kontaktu se svým dlouholetým přítelem a vědeckým kolegou Tadeášem Hájkem z Hájeku, velkým znalcem českého piva, který jako první zpracoval učené pojednání O pivu (De cerevisia eiusque conficiendi ratione).  Tycho s Hájkem často popíjel také skvělé pivo z Krušovického pivovaru, který již v roce 1583 Rudolf II. zakoupil pro Českou korunu. Tycho, znalý léčivé moci bylin, ihned odhalil, že jedinečnou surovinou obsaženou v pivu, která přináší uvolnění a relaxaci organismu, je žatecký chmel. Neváhal a pustil se do studia a experimentů, kterými se snažil tyto skvělé účinky chmele v co největší míře využít pro zdraví a omlazení organismu, jak mu nakázal sám císař Rudolf II. Svá bádání prováděl Tycho v alchymistických laboratořích, které zřídil ve sklepeních sousedního objektu- v domě U Zlaté hrušky- tedy v domě, ve kterém se dnes nacházíte. Po celé řadě experimentů došel Tycho k závěru, že nejlepších účinků spočívajících v odpočinku a celkové regeneraci organismu, zklidnění nervů a omlazeni pleti se dosahuje při vířivé přísadové koupeli obsahující drcený chmel a pivovarské kvasnice, která je následována odpočinkem na přírodním slaměném lůžku. Tajnou ingrediencí ozdravné procedury bylo také samotné pivo. Dobré náladě a dosažení pohody nejen při proceduře ale i po ní přitom prospívá průběžné umírněné popíjení krušovického piva. Vítejte ve světě piva a alchymie, vítejte v Chateaux Spa Beerland v Praze a užijte si královský wellness!

 

 

 

 

 

Přijďte vyzkoušet originální pivní lázeň Spa Beerland® v jedinečném romantickém prostředí u tepla krbu! Páry si mohou vybrat, zda budou zážitek sdílet spolu, v jedné kádi, nebo raději zvolí variantu, kdy má každý svou káď. Pro dosažení maximálního pohodlí a výsledného efektu doporučujeme párům rezervovat dvě vany.

Přijďte se pobavit s přáteli a vyzkoušet první český Spa Beerland společně! Nabízíme exkluzivní pronájem pro skupiny až 16 osob za jednu hodinu, ve třech oddělěných, a zcela autentických místnostech. Čeká na vás neomezená konzumace tankového piva, přírodní koupele nebo exkluzivní cedrová sauna s chmelovými esencemi.
Hodinovou kapacitu je možné zvýšit (až na 36 osob za hodinu) po osobní konzultaci.

Máme pro vás největší nabídku pivní kosmetiky! Nakupujte u odborníků přes pivní lázně a vyzkoušejte naší jedinečnou kosmetiku Spa Beerland®
Pivní kosmetiku můžete koupit osobně na všech našich pobočkách.

Budeme velice rádi, pokud se po skončení procedury podělíte o své zážitky, a sdělíte svůj názor na sociálních sítích Facebook, Instagram, nebo na cestovatelském webu Tripadvisor. Každý příspěvek označený #SPABEERLAND oceníme dárkem! Odkazy na profily najdete níže, ve formě ikon.

Koupit voucher
Objednejte si dárkový voucher a udělejte radost originálním dárkem sobě nebo svým blízkým!

Uplatnit voucher
Zde můžete uplatnit svůj voucher. Vložte prosím do řádku níže kód, který najdete na vašem certifikátu